Pagina 1 van 1

Verlagen versus wagenhoogte

Geplaatst: 12 jan 2016, 17:25
door Gp0029
Hoi, vraagje

Ik heb sinds de kerst een schokbrekerset met hoogte-verstelling onder de GP zitten. Als ik de veerpoten allemaal op dezelfde hoogte afstel dan is de wagenhoogte "niet vierkant". Dan heb ik dus hoogte-verschillen.

Nu lijkt het mij logisch om de wagenhoogte aan te houden voor de afstelling maar dat betekent dus dat de hoogte-afstelling per schokdemper kan verschillen.
Wat zijn jullie ervaringen? Hoe hier mee om te gaan?

Re: verlagen versus wagenhoogte

Geplaatst: 12 jan 2016, 17:41
door Daveke
Uit laten wegen bij een specialist. Dan staat ie goed

Re: verlagen versus wagenhoogte

Geplaatst: 13 jan 2016, 17:08
door MartijnGizmo
Uitwegen inderdaad, al moet je dan eigenlijk ook instelbare stabi-links hebben. Of gewoon optisch gelijk zetten rondom. :)

Re: verlagen versus wagenhoogte

Geplaatst: 13 jan 2016, 17:34
door Peter
Uitwegen inderdaad, dat is het beste.

Re: verlagen versus wagenhoogte

Geplaatst: 13 jan 2016, 18:30
door Ward
Afbeelding

Heb ik vorige week ook laten doen, auto staat nu mooi in evenwicht

Re: verlagen versus wagenhoogte

Geplaatst: 13 jan 2016, 19:40
door Gp0029
Zo! die staat zeker mooi in balans Ward, nice.
Ik heb vandaag de wagenhoogte voor gelijk gezet met elkaar en achter gelijk gezet met elkaar. De schokbrekers staan dus eigenlijk alle vier anders nu (qua hoogte).

Ik denk dat de wieldruk nu met de veervoorspanning gelijk gezet moet worden. Het uitwegen en balanceren vind ik relatief best kostbaar. Waar kun je dit het beste laten doen? Beek? ik zag zelf ook een adres in Waalwijk.

bedankt allemaal

Re: verlagen versus wagenhoogte

Geplaatst: 13 jan 2016, 20:03
door Ward
Ik ben bij Jan Steverink geweest in Apeldoorn en dat is me goed bevallen moet ik zeggen. Maar het moet natuurlijk net in de buurt liggen, er zijn vast meer goede adresjes.

Re: verlagen versus wagenhoogte

Geplaatst: 13 jan 2016, 22:22
door frankie
Leuk dat uitwegen, maar zo klopt het alleen als je altijd met een passagier rijdt die net zo zwaar is als jijzelf :mrgreen:

Re: verlagen versus wagenhoogte

Geplaatst: 13 jan 2016, 23:04
door Jer84
:D

Re: Verlagen versus wagenhoogte

Geplaatst: 13 jan 2016, 23:57
door Ward
frankie schreef:Leuk dat uitwegen, maar zo klopt het alleen als je altijd met een passagier rijdt die net zo zwaar is als jijzelf :mrgreen:
Klopt, daarom wordt er bij raceauto's ook met de bestuurder in de auto gewogen. Voor straatauto's maakt het natuurlijk minder uit, maar grote verschillen worden er hierbij wel uit gehaald en het komt de prestaties van een schroefset ten goede.

Re: Verlagen versus wagenhoogte

Geplaatst: 14 jan 2016, 07:52
door Gp0029
Ik ben nog nooit alleen naar een Trackday geweest, er wil altijd iemand mee.... :D

Re: Verlagen versus wagenhoogte

Geplaatst: 14 jan 2016, 16:11
door Daveke
Mocht je nog instelbare stabi-links willen hebben, die heb ik nog twee volledige sets te koop