Pagina 1 van 2

Stuurkolom??

Geplaatst: 03 sep 2006, 17:31
door MINIJCW
Sinds een korte tijd heeft de mini last van het een tik in het stuur.
Merk het wel alleen als ik ergens moet keren, of zachtjes rijd en mijn stuur moet flink gedraaid worden. Is net of bij zo'n tik het stuur wat los zit. Ben er al mee naar de dealer geweest, maar hij stuurde gewoon heel strak, en merkte niks van die knakken.

Nu merk ik ook dat ie boven de 120km/h voor onder een enorme herrie maakt. Er komt een hard zoemend geluid onder bij de voorwielen vandaan :(

Zou dit iets met de stuurkolom, of kogel te maken hebben, of dat mijn wielassen aan vervanging zijn? :?

Afbeelding

Geplaatst: 03 sep 2006, 18:38
door MoNkToNk
Een dergelijke tik heb ik ook, alleen merkbaar bij (nagenoeg) stilstaan. Voor zover ik mij kan herinneren was dit al vanaf het begin zo bij mijn Mini.

Geplaatst: 03 sep 2006, 18:47
door Wint
Ik merk sinds een week of 2 dat wanneer ik bij ons in de straat rij met een gangetje of 20/25 langs de betonnen plantenbakken oid dat ik een knik in m'n stuur voel. Inderdaad wanneer je ongeveer de maximale uitslag hebt bereikt.
vrijdag 15 september gaat ie naar de dealer voor nieuwe rubbers in m'n ramen (voor de wel bekende strepen), ik zal het zeker ff melden, samen met een irritante rammel achterin... :?

Geplaatst: 03 sep 2006, 19:23
door Arjan
Bij onze Cooper zat er speling op de stuurstangkogel. Daar is naar gekeken en het probleem is opgelost (vernieuwd)

Geplaatst: 03 sep 2006, 20:14
door emillio
Had een paar knikken in de gehele stuuromwenteling....stuurhuis vervangen!

Geplaatst: 03 sep 2006, 22:18
door FunkyRAT
na vervanging aan een versleten kogel v/d draagarm afgelopen vrijdag heb ik sindsdien ook een tik (hoorbaar, niet echt voelbaar in het stuur denk ik... ) bij bijna maximale uitdraai bij het inparkeren vooral. vet klote. Komende week ff contact opnemen met de dealer...

Geplaatst: 03 sep 2006, 22:26
door MINIJCW
Morgen toch maar even bellen. Moeten ze hem maar op de brug zetten. En eens luisteren wat ze te vertellen hebben.
Vallen zulke slijtage dingen nog onder de garantie? :)

Geplaatst: 03 sep 2006, 22:32
door Arjan
bij ons die stuurstangkogel etc. wel

Geplaatst: 03 sep 2006, 22:34
door CooperS-lightningblue
Ben benieuwd wat ze zeggen Coen, hou me op de hoogte!

Geplaatst: 03 sep 2006, 23:07
door Maaij
Ik had problemen met een tikkend geluid voor onder. Bleek dat een van de wielassen versleten waren. Was onder de garantie vervangen. Daarna geen problemen gehad.

Rammel en tik in stuurkolom

Geplaatst: 28 nov 2006, 16:00
door ParklanePieter
Vanmiddag met tik in stuur en rammel in het vooronder even bij de dealer langsgeweest. Aarzelde nog om te gaan, ik let op elk piepje, kraakje rammeltje.
Toch niet voor niets geweest: er moet een nieuwe stuurkolom in + nieuwe motorsteun. Gelukkig valt alles onder garantie!!

Geplaatst: 28 nov 2006, 16:49
door Sid
podver, ik heb het ook :?
bij ons thuis staan de auto op een klein hellinkje.
als ik daar dan 's ochtends vanaf rij en mn stuur helemaal naar links of rechts draai VOEL ik tijdens het draaien twee keer een tik :?
is pas sinds een maand.

zelfde euvel als hierboven?

Geplaatst: 28 nov 2006, 16:53
door ParklanePieter
Precies ik VOEL een tik/knik tijdens het draaien, vooral bij in- en uitparkeren. Geen hoorbare tik.

Geplaatst: 28 nov 2006, 17:34
door Sid
juist, same here.
volgende week mee langs de dealer.

Geplaatst: 28 nov 2006, 17:51
door Hans
Ehuuu... coen? Je heb toch geen Mini meer? of heb ik iets gemist? anders weer gefeliciteerd :mrgreen: