Pagina 1 van 1

Uitlijnen achteras

Geplaatst: 20 mei 2010, 12:24
door MoNkToNk
Beste MINI-rijders :)

Een tijd geleden heb ik mijn MINI verlaagd met verlagingsveren (Apex 3 cm). Nu heb ik onlangs 20 mm. spacers geplaatst op de achteras i.c.m. met R95 wielen. Tot mijn verbazing loopt slechts 1 van de 2 wielen aan, alleen links. De wielen staan dus blijkbaar niet aan beide kanten gelijk in de wielkast. Het wiel rechts staat veel schuiner dan links (bijna recht). Zojuist was ik bij een mannetje welke uitlijnwerkzaamheden verricht en deze vertelde mij dat de achteras niet versteld kan worden, hetgeen mij nogal verbaasd.

Mijn vraag is dus: Kan de achteras van de Mini uitgelijnd cq. versteld worden? Zo nee, wat zou een mogelijke oplossing zijn?

Alvast bedankt.

Geplaatst: 20 mei 2010, 12:29
door coendek
camber verstelling kan zeker weten achter... maar het is normaal dat als je naar "de max" uitspacerd dat er vaak maar 1 kant aanloopt... HELAAS zijn ongeveer ALLE mini's krom/scheef op het onderstel. Hier kom je alleen achter als je "on the edge" komt..

Cheers

Coen

Geplaatst: 20 mei 2010, 13:09
door MoNkToNk
@coendek: bedankt :)

Ik heb op een Duits forum ook al iets gevonden
R50/R53 Facelift hat an der Hinterachse ein Excenter, das in geringem Umfang Sturzkorrekturen zuläßt. Die negativen Sturzwerte liegen aber trotzdem um die 2 Grad.
Waarschijnlijk moet ik toch naar een specialist als Beek om dit op te lossen, evt. i.c.m. met een verstelbare reactie stang van Alta: http://www.minispeed.nl/product.php?id=159&cat=30

Geplaatst: 20 mei 2010, 13:15
door coendek
ze zijn al iets te verstellen hoor.. en nog vrij makkelik ook zonder verstelbare draagarmen :)

8)

Coen

Geplaatst: 20 mei 2010, 13:25
door coendek
jawel hoor.. zeker met jcw wielen altijd 20mm gehad... ook icm schroefset.. dus is mogelijk :)

Geplaatst: 20 mei 2010, 17:35
door henne
je kan de achteras zeker verstellen!
moet dat mannetje maar ff goed ze ogen open doen :)
succes

Geplaatst: 26 mei 2010, 09:54
door MoNkToNk
Hij is uitgelijnd en het is al beter, maar nog steeeds niet helemaal 100%. Het is niet verder af te stellen helaas. Ik laat van de linker spacer 2 of 3 mm. afdraaien, dan moet het goed zijn :)