Pagina 1 van 1

Schadeauto opkopen en in onderdelen verkopen

Geplaatst: 04 nov 2010, 13:08
door Adriaan
Is het mogelijk om een schadeauto op te kopen en de onderdelen te demonteren en verkopen?

Zijn er belangrijke regels waar ik rekning mee moet houden?

Geplaatst: 04 nov 2010, 15:20
door reddevilduc
. .. op de RDW site staat daar het één en ander over.
Je moet het topic hebben iets in de trend van "slopen in eigen beheer' of zo. Maar er zijn wel regels aan verbonden.
Makkelijkste is iets kopen waar geen kenteken meer op zit of dat het in beslag is genomen. Auto uit het buitenland halen en het kenteken bijv. nooit overschrijven.

André

Geplaatst: 04 nov 2010, 16:11
door henne
beste is een auto uit het buitenland halen die hoef je niet te vrijwaren!
een nederlandse auto moet je vrijwaren voor de sloop en dan moet je ook nog arn of stiba lid zijn om nederlandse auto's te demonteren deze arn/stiba regel geld ook voor buitenlandse sloopauto's als je het grootschalig wilt doen!

maar dan mag de sloopauto wel heel goedkoop zijn en de juiste delen van waarde nog goed zijn wil je er als particulier een slaatje uit slaan!

Geplaatst: 04 nov 2010, 16:39
door mini7benno
Ik heb ooit "gesloopt in eigen beheer", het is niet makkelijk de mannen te overtuigen, maar ook weer niet niet heel moeilijk.
Ze wilde gewoon niet aan het verhaal dat de auto als meubelstuk ging dienen, niemand plaatst toch een auto in zijn interieur??
Uiteindelijk een mooie vrijwaring gekregen dat het een "kunst-object" was geworden.
Er werd wel netjes gevraagd wat er met het motorblok ging gebeuren in verband met eventuele milieuvervuiling bij "weggooien"
Het motorblok is in een ander mini beland en het oude blok netjes naar de recycling.

Geplaatst: 04 nov 2010, 16:57
door Adriaan
Ik had de gp op het oog van maiky maik...

De goede onderdelen zitten er wel op.
:s

Geplaatst: 04 nov 2010, 17:09
door henne
:s wat bedoel je hiermee ?
dat het een stomme vraag is!?

ik bedoel als de voorkant plat is en de airbags uit zijn de goede onderdelen al weg!
voordelen en airbags en dergelijk worden het meest gevraagd!
deuren en achterkleppen zijn er 101 van!

maar deze staat bij jti in vriezenveen voor 14900
lijkt mij niet de moeite om te slopen want hij is nog prima te maken!

Geplaatst: 04 nov 2010, 23:27
door Adriaan
henne schreef::s wat bedoel je hiermee ?
dat het een stomme vraag is!?

ik bedoel als de voorkant plat is en de airbags uit zijn de goede onderdelen al weg!
voordelen en airbags en dergelijk worden het meest gevraagd!
deuren en achterkleppen zijn er 101 van!

maar deze staat bij jti in vriezenveen voor 14900
lijkt mij niet de moeite om te slopen want hij is nog prima te maken!
Haha nee. Vind het juist goede info van jullie waar ik wat aan heb. Ik had het allemaal wat te rooskleilurig bekeken, vandaar : :s :wink:

Maar bijvoorbeeld die spoiler is al 650e waard en velgen 700 remmen 500 enz f zie ik het helemaal verkeerd?

Thnx anyway for the input!

Geplaatst: 05 nov 2010, 00:55
door pieterjan
Je gaat er nooit winst op maken. Zelfs al is die auto een paar duizend in plaats van 10k. En als je in het zwaar theoretische geval winst maakt op slechts 1 wrak, dan is dat een paar tientjes. Die vallen in het niet bij de uren die je er in moet steken. fotograferen, onderhandelen, online zetten. Netjes slopen. Afvoeren, vergunningen etc etc.

Dat is precies de reden dat sloperijen soms 500 auto's hebben en niet met 1 garagebox werken. Schaalvergroting. En ik ken slopers die in een E-klasse rijden, maar wel een ex-schade van 15 jaar oud. Volgens mij is slopen geen levensvatvaar carrierepad.

Geplaatst: 05 nov 2010, 07:20
door franklyn85
alv schreef:Ik had de gp op het oog van maiky maik...

De goede onderdelen zitten er wel op.
:s
ik heb ze diverter :P