Pagina 1 van 1
Trrrrrrrrrillend stuur
Geplaatst: 23 mar 2011, 12:30
door RinkeB
Aangezien we 3 april een leuke toch gaan maken, dacht mijn mini vandaag weet je wat! Laat ik eens gaan trillen
bij het optrekken. Zo bij de 80 km/p lijkt het alsof er een aardbeving is. Daarna valt het mee en zakt het weg.
Nu ben ik al bij de garage geweest, die heeft alles uit gebalanceerd (geen verschil) en verwachte nu dat het de (?) aandrijfstang (?) ofzo is? Nu wil ik 3 april wel graag tril-loos rijden ... Heeft iemand al eens iets soortgelijk gehad? Of kan mij een tip
geven wat ik kan doorgeven aan de garage?
Bedankt!
Geplaatst: 23 mar 2011, 12:59
door mini cabrio
dat klinkt best vervelend inderdaad... een aardbeving in je stuur...
mijn eerste idee zou ook zijn idnerdaad dat je wielen ff uitgebalanceerd moeten worden... maar als dat niet helpt...
misschien dat je wiellagers niet goed meer zijn?
en loopt je motor nog goed? Misschien dat het daar aan ligt, dat als ie niet gelijk meer loopt hij bij een bepaalde snelheid gaat trillen?
Helaas heb ik er verder niet zo heel veel verstand van

wellicht dat iemand anders hier je kan helpen

Geplaatst: 23 mar 2011, 13:04
door Adriaan
Ik heb ook last gehad van een tril-stuur, maar alleen als ik over hobbels rij...
Garage heeft toen een bout vastgedraaid in het stuurhuis ergens en daarna wast over...
Misschien heb je er iets aan...

Geplaatst: 23 mar 2011, 13:26
door Rode_Kogel
Ik heb onlangs een lager vervangen, als die versleten is dan bromt het meer en niet zozeer trillen in het stuur. Dat brommen gebeurde bij mij voornamelijk als ik een bocht (of van baan veranderde) in de linker richting, lager rechtsvoor dus versleten.
Je euvel klinkt dus niet als een versleten lager (schijn je overigens te kunnen horen als je het wiel opkrikt en in vrije loop rond draait).
Hoop dat je het snel vindt.
Geplaatst: 23 mar 2011, 16:41
door Shag
heb je de banden zelf al gecheckt? wellicht hoogteslag..
Geplaatst: 23 mar 2011, 18:33
door Berthil
Heb dit ook gehad en het was de aandrijfas. Duur grapje. Meteen wiellager ook mee laten wisselen.
Geplaatst: 24 mar 2011, 22:40
door Rocketruud
Kun je het nog beter omschrijven? Is het een heftig trillen of echt schudden in het stuur?
Het laatste heet shimmy en kan worden veroorzaakt door een kromme schijf, canvasbreuk en daarmee bult op je band of een defect wiellager. Je schrikt je wezenloos als het gebeurt en het is ook gevaarlijk. Juist bij een bepaalde snelheid ontstaat de oscillatie. Je kunt zelf even op zoek gaan, maar wellicht is het slim toch even je garage te bezoeken. Succes!
Geplaatst: 29 mar 2011, 15:45
door Frans Lampe
Als het bij het optrekken is, dan wordt er kracht op uitgeoefend. Merk je ook iets bij volle stuuruitslag, bijv. met parkeren, trillingen of knikkende geluiden? Zou duiden op kapotte homokineet.
Geplaatst: 03 apr 2011, 21:30
door Geerth
Berthil schreef:Heb dit ook gehad en het was de aandrijfas. Duur grapje. Meteen wiellager ook mee laten wisselen.
Ik zie net de rekening van de mini van RinkeB op kantoor liggen, de aandrijfassen / homokineet zijn inderdaad vervangen.
Natuurlijk werd er ook nog een lekje in de versnellingsbak ontdekt. We zijn krap 1000 euro verder, maar de trilling is weg.
Geplaatst: 05 mei 2011, 13:38
door Floor-is
Even het topic kapen als het mag
Onze Mini gaat stevig trillen bij het remmen, althans vanaf zo boven de 80km/u terug naar een stuk minder. Gezien de balhoofden goed zijn, de wielen niet brommen en geen geluid maken bij 'vrij lopen' (auto op de krik, het wiel een slinger geven)... Denk ik aan de schijven, die zouden te dun kunnen zijn geworden.
Nu zitten er JCW remmetjes onder en die schijven zijn niet bepaald goedkoop, dus als iemand nog tips heeft waar ik zelf nog niet naar heb gekeken

Dan kan ik proberen te voorkomen nu de schijven al te moeten vervangen. Ik heb ze er hooguit een week of 10 geleden onder gezet, ze waren weliswaar 2e hands, maar met een paar duizend kilometer al op zijn vind ik niet het leukste vooruitzicht

Geplaatst: 05 mei 2011, 13:51
door Berthil
Ik heb zelf bij de Blauwe de rechter aandrijfas vervangen en tevens het wiellager vernieuwd want dat wordt aangeraden bij het vervangen van een aandrijfas. Ik had ook teveel trillen in het stuur en dat is nu weg.
Door het zelf te doen en de onderdelen met 10% te kunnen kopen bij de dealer was ik 400 Euro kwijt.
Het wiellager wat uit de Blauwe kwam heb ik weer in de Cabrio gezet want dat wiellager was aan het zoemen dus dat is meteen ook gratis opgelost

Geplaatst: 05 mei 2011, 22:44
door Floor-is
Euhm ja Berthil, dat schreef je eerder ook, maar ik heb een beetje een ander probleem
