Pagina 1 van 1

Vreemd tikkend bijgeluid van de motor? (filmpje)

Geplaatst: 24 feb 2013, 16:51
door jeroenski82
Afgelopen zaterdag voor het eerst een proefrit gemaakt in een Cooper S uit 2005.
Rijdt helemaal super en het was een beste auto, zo op het eerste gezicht / gevoel.
Maar toen we met draaiende motor onder de motorkap keken / luisterden hoorde ik een bijgeluid, waarvan ik niet weet of dit zo hoort, of dat er iets aan de auto mankeert.
Kan iemand me vertellen wat ie ervan weet? :s

Hier een link van het opgenomen filmpje:


Thanx.


Gr,

Jeroen

Geplaatst: 24 feb 2013, 17:04
door BMX
Begin maar bij de olie....... hoeveel heb je nog?

Geplaatst: 24 feb 2013, 17:10
door jeroenski82
Hej BMX,

Ja dat is een lastige op dit moment, aangezien ie nog niet voor mijn deur staat :) Maar begrijp ik dat het niet standaard zo hoort te klinken?

Geplaatst: 24 feb 2013, 17:37
door BMX
Nouja.. een tikje of een rateltje kan wel..
Maar je beweegt de telefoon eigenlijk iets te veel waardoor het niet duidelijk word hoe hard het geluid is.
Je hoort iig de kleppenstoters/nokkenas.. Maar het is niet duidelijk of het een beetje dieselachtig is.

Het kan dan zijn dat er geen olie meer in zit of een keer te weinig olie heeft gehad. Als je een R53 gaat rijden; elke week of 2 weken je peil checken!!

Geplaatst: 24 feb 2013, 17:46
door kwiebje
Ik zou ook opteren voor olie....

Geplaatst: 24 feb 2013, 20:36
door jeroenski82
Maar zou dan niet als eerste het olielampje moeten gaan branden?

Geplaatst: 24 feb 2013, 20:56
door BMX
jeroenski82 schreef:Maar zou dan niet als eerste het olielampje moeten gaan branden?
Er is hier nog niemand geweest die het lampje ooit heeft zien branden...
En dr zijn toch al wel behoorlijk wat blokken in de soep gelopen hier!
Dus gewoon elke week of 2weken de olie peilen.

Geplaatst: 24 feb 2013, 21:40
door jeroenski82
Huh? O oke, nou lekkere sensor zit er dan in zeg... :s
Maar goed dat je het zegt iig. Dan zie ik in de toekomst de motorkap voldoende open gaan :)

Ik las overigens net in een ander forum topic dat er vooral veel 2007 (van de nieuwere generatie) Cooper Sjes last hebben van die dieselratel. Of heeft de 2005-2007 daar ook wel last van? Dat kon ik nog niet helemaal ontdekken...

Geplaatst: 24 feb 2013, 21:56
door koosie
hoi Jeroen! ten eerste eens even je olie checken! als je motor warm word gaat het dan weg? kan misschien ook je kettingspanner zijn!

Geplaatst: 24 feb 2013, 22:13
door Ronsworld
Volgens mij is (nog) niet van hem, hij had het over een proefrit.

Ron.

Geplaatst: 12 mei 2013, 10:40
door jeroenski82
Zie nu ineens dat ik het topic niet eens echt heb 'afgerond'. Maar het ging inderdaad over een bijgeluid bij de proefrit die ik toen maakte in de zwarte MINI Cooper S uit 2005.
Ben niet tot aankoop overgegaan, want een week erna heb ik een proefrit gemaakt in een MINI Cooper S uit 2006 in Park Lane uitvoering, die het uiteindelijk is geworden :) http://www.newminiclub.nl/forum/viewtop ... highlight=

Thanx voor het meedenken iig.