Pagina 1 van 1

Ruitensproeiers facelift R53

Geplaatst: 01 jun 2016, 21:12
door jostiman
Oké, ik ben misschien een klein beetje neurotisch, niks mis mee.. maar ik kan er dus echt niet tegen dat mijn ruitensproeiers gewoon een dikke straal sproeien waardoor het zich eigenlijk nooit goed verspreidt over de voorruit.

Vrijwel alle auto's die ik ken verspreiden mooi de ruitenwisservloeistof over heel het raam en komt het er als een soort plantenspuit uit, maar bij mijn MINI komt het gewoon als een pisstraaltje uit dat ding zetten! Is dit standaard of niet? Ik kan me er namelijk heel erg aan ergeren! :mrgreen:

Kan ik hier iets aan doen, valt er een ander 'sproeikopje' op te zetten o.i.d.?

SOS

Re: Ruitensproeiers facelift R53

Geplaatst: 02 jun 2016, 12:48
door marcok
Zo te zien zitten ze een beetje verstopt, heb je al geprobeerd ze schoon te maken?

Re: Ruitensproeiers facelift R53

Geplaatst: 02 jun 2016, 22:42
door jostiman
Ik heb ze al getracht schoon te maken, maar ze zijn niet echt vies/verstopt. Alleen bij de andere auto's (van mijn ouders en broers) komt er gewoon een daadwerkelijke sproei uit die het raam bedekt. Bij mij komt er uit alle 4 de gaatjes gewoon een straal.

Re: Ruitensproeiers facelift R53

Geplaatst: 03 jun 2016, 09:02
door MartijnGizmo
Dit is er eentje uit de categorie "het is nou eenmaal zo". Toen ik nieuwe sproeiers voor mijn Volvo V50 kocht kon ik inderdaad kiezen uit "straal" of "nevel". Misschien dat er sproeiers van een andere auto makkelijk passend te maken zijn?

Re: Ruitensproeiers facelift R53

Geplaatst: 04 jun 2016, 18:05
door jostiman
Kijk, duidelijk... ja dat vraag ik mij dus ook af, of sproeiers van een andere auto zouden kunnen passen of passend gemaakt kunnen worden.

Ik zou geen idee hebben waar te beginnen, dus vandaar dat ik hier om hulp vraag!

Verstuurd vanaf mijn HTC One_M8 met Tapatalk

Re: Ruitensproeiers facelift R53

Geplaatst: 04 jun 2016, 18:14
door MartijnGizmo
Ik denk dat het gat in de motorkap opmeten/vergelijken een aardig startpunt is. De aansluiting op het slangetje is volgens mij allemaal wel passend te krijgen.

Re: Ruitensproeiers facelift R53

Geplaatst: 05 jun 2016, 10:25
door MartijnGizmo
Ik kom net deze foto tegen op Facebook, zo ziet het gat er dus uit bij MINI:

Afbeelding

Re: Ruitensproeiers facelift R53

Geplaatst: 05 jun 2016, 10:32
door MartijnGizmo
Het gat lijkt vergelijkbaar met dat van Volvo, dit zijn die nevel-kopjes die ik erop heb zitten: http://www.skandix.de/en/spare-parts/bo ... r/1015602/

Kosten bij de Volvo-dealer net zoiets, zou je voor €16 nog eens een gokje kunnen wagen. :)

Re: Ruitensproeiers facelift R53

Geplaatst: 06 jun 2016, 01:44
door bbshifter
Die passen niet ik werk in de volvo fabriek in gent en heb deze al geprobeerd op mijn mini en ze dekken het gat in de motorkap net niet af. Ik ben ook al een tijdje opzoek naar een nevel set van een andere auto die zou passen maar voorlopig zonder succes.

Re: Ruitensproeiers facelift R53

Geplaatst: 06 jun 2016, 08:31
door MartijnGizmo
Thnx voor je aanvulling, die vlieger gaat dus niet op...

Re: Ruitensproeiers facelift R53

Geplaatst: 06 jun 2016, 13:30
door jostiman
Dat is weer jammer! Ik blijf mijn zoektocht voortzetten.. en mocht iemand nog tips hebben hoor ik het graag. Alvast bedankt voor je hulp Martijn :)

Re: Ruitensproeiers facelift R53

Geplaatst: 06 jun 2016, 14:57
door MartijnGizmo
Eigenlijk moet je ff een handige magazijnchef zien te treffen bij een groter merk (VW/Opel/Renault/etc) die een paar kopjes met die van een MINI voor je wil vergelijken.