Pagina 1 van 1
Schimmel vlekken in de bekleding
Geplaatst: 09 aug 2016, 18:08
door Salleke73
Hallo,
In bezit van een R53 en er zitten zowel op de achter als op voor voorstoelen schimmenvlekken in de bekleding. Het lijkt van binnenuit te komen. Na cleanen met een spuitbus komt het gewoon weer terug. Iemand een soortgelijke ervaring ? Wat kan ik het beste doen? Naar een interieur reiniger brengen?
Ik hoor het graag.
Thnx.
Grt,
Sander
Re: schimmel vlekken in de bekleding
Geplaatst: 09 aug 2016, 18:50
door Minimaastricht
Wegpoetsen heeft geen zin als je de oorzaak niet gevonden hebt. Ik zou beginnen met het luchten van je auto als het weer het toelaat, evt vochtvreters kopen bij de action (paar €). Voel alle bekleding na of hij ergens vochtig aanvoelt. Denk aan: lekken van deur en achterklep rubbers, derde remlicht, achterlichten, lekkende radiator van de verwarming, slangen waterafvoer op de 4 hoeken van een panoramadak. Check onder zitstuk achterbank, mat in de bak achter. Ik neem aan dat je wel eens met beslagen ramen rijdt? Dat is een teken dat het vochtgehalte te hoog is in de auto. Zodra vocht weg is en oorzaak is gefixt kun je beginnen met wegpoetsen schimmelschade.
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Re: schimmel vlekken in de bekleding
Geplaatst: 10 aug 2016, 08:14
door Vinny85
Wat ook help is als je airco hebt hem vol laten draaien zodat de airco je auto droogtrekt. Werkt op lange afstanden rijden.
Re: schimmel vlekken in de bekleding
Geplaatst: 10 aug 2016, 18:52
door Salleke73
Allereerst bedankt voor jullie reacties. Ik zou niet weten wat de oorzaak is. De mini heeft nooit aangeslagen ramen. En ik kan nergens natte plekken ontdekken. Hmmm, toch nog maar even verder zoeken dus ... :-(
Re: Schimmel vlekken in de bekleding
Geplaatst: 15 aug 2016, 19:29
door Salleke73
Hoi allemaal,
Ik heb waarschijnlijk ontdekt waar het lekt.
Het water komt waarschijnlijk langs de torkx bout waarmee de gordel vastzit onder de achterbank.
Deze bout is ook roestig. Het schuimrubber van de achterbank zuigt het water op.
Iemand ervaring met deze lekkage? Wat kan je het beste er tegen doen? Hoe dicht ik het af? Kit?
Ik hoor het graag!
Mvg,
Sander