Pagina 1 van 1
ABS foutmelding
Geplaatst: 04 aug 2015, 22:18
door Baseman
Na vanavond de big brake kit gemonteerd te hebben krijg ik de volgende melding van de bc op het display.
Enige wat los geweest is, is het kabeltje wat in de klauw geklemd zit, het andere kabeltje wat op de as zit, daar zijn we niet aan geweest.
Zou dit ene kabeltje wat dus in de klauw vast zit, deze meldingen kunnen veroorzaken?
Remmen zijn ontlucht enz enz, alles is gedaan zoals het moest, er is ook meer dan voldoende rem druk, maar kabeltje zat wel erg stevig geklemd en ging ook niet echt makkelijk terug er in.
Daarnaast ook de originele remleidingen vervangen door Goodrich high performance leidingen.
Iemand van jullie ooit hetzelfde aan de hand gehad?
Anders morgen toch meer even langs de dealer ..

Re: ABS foutmelding
Geplaatst: 04 aug 2015, 22:43
door Cheek-O
je kunt het stekkertje daardoor ook kapot gemaakt hebben he!
verder weet ik het niet!
Re: ABS foutmelding
Geplaatst: 04 aug 2015, 22:57
door BurnoutBram
Een slijtage sensor geeft geen ABS fout. Waarschijnlijk heb je je ABS sensor geraakt. Iemand zoeken met een ABS scanner. Dealer, universele garage met bmw computer,... Ik ga zondag naar de ring, moest je ook gaan, ik heb een scanner bij!
Re: ABS foutmelding
Geplaatst: 04 aug 2015, 23:46
door Schroefie
Jos,
als je het kabeltje bedoeld linksvoor op je remblok dan is dat de remblok slijtage sensor. Deze moet bij vervangen van je remblokken ook vervangen worden (advies in service manual en ook door BMW/MINI). Ik neem dat je met het plaatsen van de BBK ook nieuwe remblokken hebt geplaatst dus dan moet je ook deze sensor vervangen (kosten zo'n 23 euro). Of de melding hiermee samen hangt weet ik niet.
Voor wat betreft je uitroepteken melding, dat was recentelijk op de Facebook pagina van NewMINIclub een discussie over door iemand die ook de remblokken en schijven had vervangen en Rob Meijer gaf toen aan dat deze melding het gevolg zou zijn van een te laag remvloeistof niveau! Misschien even checken en indien nodig bijvullen.
Even langs de dealer om uit te laten lezen cq hun te laten checken is ook een mogelijkheid, misschien kun je ze paaien met een Pijnenburg ontbijtkoek
Suc6
Re: ABS foutmelding
Geplaatst: 05 aug 2015, 06:35
door Baseman
Tnx Chico, Bram en Milco voor jullie feedback.
Vandaag maar gewoon even langs de dealer, dat heet, als ik er terecht kan.
Mogelijk dan toch de abs sensor geraakt, niet bewust en dat ik weet, maar toch.
Niveau remvloeistof is zeker weten goed, remblokken zijn niet vervangen, degene die op de set zitten zijn nog goed en hebben ook op deze schijven gelopen, dus wilde geen nog goede blokken weggooien.
Neem altijd wat koninklijk product mee Milco als ik daar naar toe ga, koek opent soms deuren die voor anderen gesloten blijven, das raar maar waar
Laat jullie weten wat de uitkomst is.
Nogmaals dank.
Re: ABS foutmelding
Geplaatst: 05 aug 2015, 07:49
door Andor
10000% zeker dat het niet je remvloeistof niveau is?? Had het zelfde ook ooit. Dacht eerst ook dat er voldoende in zat. Remblok sensor geeft deze melding niet, alleen het tekentje van de remschijfjes met het uitroepteken in het midden: '( ! )' zo iets
Het kan de abs sensor ook zijn maar lijkt mij een veel kleinere kans. Je kan m er makkelijk uittrekken en even schoonmaken... Kan weer een hoop kosten schelen.

Re: ABS foutmelding
Geplaatst: 05 aug 2015, 07:58
door Raymond
Ook bij deze ben ik zeer benieuwd.. Remvloeistof even controleren? Minder moeite dan de portemonnee trekken bij de dealer lijkt mij
Re: ABS foutmelding
Geplaatst: 05 aug 2015, 08:08
door Baseman
Ik ga dadelijk in de pauze nog even kijken en checken.
Zou idd weer de nodige euries schelen, maar zal ook wel weer te mooi wezen om waar te zijn, zoveel geluk heb ik normaliter nooit

Re: ABS foutmelding
Geplaatst: 05 aug 2015, 11:41
door Baseman
Andor schreef:10000% zeker dat het niet je remvloeistof niveau is?? Had het zelfde ook ooit. Dacht eerst ook dat er voldoende in zat. Remblok sensor geeft deze melding niet, alleen het tekentje van de remschijfjes met het uitroepteken in het midden: '( ! )' zo iets
Het kan de abs sensor ook zijn maar lijkt mij een veel kleinere kans. Je kan m er makkelijk uittrekken en even schoonmaken... Kan weer een hoop kosten schelen.

Die Andor, hij had en kreeg helemaal gelijk
Net remvloeistof bijgevuld, terwijl ik dacht dat hij nagenoeg vol was, kon er toch nog meer in dan ik verwacht had. Daarna starten en Tataaa, meldingen weg.
Tnx voor de gouden tip Andor
En alle anderen natuurlijk ook bedankt voor de inbreng !!
Re: ABS foutmelding
Geplaatst: 05 aug 2015, 13:25
door louisvdd76
Andor heeft weer een koekpakket gewonnen
Re: ABS foutmelding
Geplaatst: 05 aug 2015, 16:32
door Andor
louisvdd76 schreef:Andor heeft weer een koekpakket gewonnen
Hahaha
Helemaal top Baseman! Goed om te horen dat het gefixt is!

Re: ABS foutmelding
Geplaatst: 05 aug 2015, 17:41
door Schroefie
Baseman schreef:........... zal ook wel weer te mooi wezen om waar te zijn, zoveel geluk heb ik normaliter nooit

Ik zou maar snel een staatslot gaan halen, het geluk is aan je zijde

Re: ABS foutmelding
Geplaatst: 05 aug 2015, 18:00
door Raymond
Rob had op FB op dit onderwerp volgens mij wel zes pogingen gedaan om te eigenaar te tippen de vloeistof bij te vullen.

Re: ABS foutmelding
Geplaatst: 05 aug 2015, 21:47
door Baseman
Ja Andor, je hebt idd zoals Louis al zegt een Koninklijk pakket gewonnen.
Pm me je adres ff dan zorg ik voor de rest.
Zeker doen, ga je geen spijt van krijgen
@ Milco, je moet weten waar je grenzen liggen qua geluk, maar toch bedankt voor de tip
