Pagina 1 van 1

CW-Waarde Mini

Geplaatst: 02 okt 2007, 01:34
door Berthil
Misschien leuk om te vermelden, de CW waardes (weerstandscoëfficiënt) van wat auto's en natuurlijk de Mini.

De Mini staat op zich bekend als een auto met een hoge CW waarde (van een baksteen), maar dat valt op zich wel mee. Natuurlijk heeft de Mini een behoorlijk recht opstaande voorruit, maar het front-oppervlak is met 1,99 m² ook laag te noemen.

Ongeveer 60% van het vermogen van een auto wordt op de snelweg opgeslokt door het overwinnen van de luchtweerstand, en dat neemt snel toe naarmate de snelheid toeneemt. Een auto met een lage luchtweerstand verbruikt dus minder en/of heeft een hogere topsnelheid.

Hier wat voorbeelden van CW waardes (zoek de MINI):

Re: CW-Waarde Mini

Geplaatst: 02 okt 2007, 06:49
door Jenkins
Berthil schreef:Misschien leuk om te vermelden, de CW waardes (weerstandscoëfficiënt) van wat auto's.
Ongeveer 60% van het vermogen van een auto wordt op de snelweg opgeslokt door het overwinnen van de luchtweerstand, en dat neemt snel toe naarmate de snelheid toeneemt. Een auto met een lage luchtweerstand verbruikt dus minder en/of heeft een hogere topsnelheid.

Hier wat voorbeelden van CW waardes
Afbeelding

Knap hoor!
8)

Geplaatst: 02 okt 2007, 08:13
door Arjan
Mooi dat verschil tussen de R56 en de voorganger :)

Geplaatst: 03 okt 2007, 21:23
door HK
Proef ik hier jalousie? :lol:

Geplaatst: 03 okt 2007, 21:52
door Hans
0.7 - Caterham Seven (oei Hans)

net na de formule 1 wagens 8)

o'nee net daarvoor :? maarja, je wil hier ook geen 300 meerijden..

Geplaatst: 04 okt 2007, 09:28
door FastBunny
Het moet eigenlijk zo laag mogelijk zijn toch :)?

Geplaatst: 04 okt 2007, 11:03
door Berthil
Dat klopt, de F1 is zo hoog om downforce te krijgen omdat die toch vermogen genoeg heeft om hem vooruit te duwen door de wind :)

Niet zo gunstig dus, die 0,7 van de Caterham.

Geplaatst: 04 okt 2007, 16:03
door iDarkDesign
Heeft iemand al aan een roofchop gedacht?


iDD