Pagina 1 van 1

Parijs-Dakar Mini

Geplaatst: 10 jan 2015, 13:19
door luckyducy
Eigenlijk geen idee of er al een topic is over de Dakar. :rijden
Zoals elk jaar volg ik de Dakar race,is gewoon super gaaf om naar te kijken wat mens en machine doorstaan en er voor over hebben :icon_top:
Wat is er eigenlijk bekend van de Mini's die meerijden,bedoel dus hoe is z'n ding opgebouwd en wie bouwt ze bijvoorbeeld :o
Rij zelf pas een paar maanden een Mini en nog een leek op Mini gebied,misschien zijn er mensen die ook de dakar volgen en veel weten over de Mini's die mee rijden :icon_top:
Kortom brand los zou ik zeggen :yeah

Re: Parijs-Dakar Mini

Geplaatst: 10 jan 2015, 13:50
door Casper
Mooi filmpje over een 2015 Dakkar MINI
[BBvideo 650,395][/BBvideo]

Re: Parijs-Dakar Mini

Geplaatst: 10 jan 2015, 14:44
door Berthil
Twee jaar geleden bezocht en toen mocht ik zelf een rondje rijden en een rondje rijden met Nani Roma:

viewtopic.php?t=27010

Re: Parijs-Dakar Mini

Geplaatst: 10 jan 2015, 16:58
door luckyducy
Mooi verslag en wat geweldig om zoiets mee te mogen maken :icon_top: Ben je ook bekend met de 2014/15 Mini :)
Misschien leuk voor hier als er wat meer info kan komen, bijvoorbeeld verschil van Mini tussen v.Loon en die duivels Nasser Alatia :rijden wat kan die kerel knallen met z'n ding :D

Re: Parijs-Dakar Mini

Geplaatst: 10 jan 2015, 21:00
door Marcel Always Open
Eigenlijk is zo'n DAKAR auto (willekeurig merk) gewoon een custom chassis en -onderstel, en afhankelijk van de sponsor zetten ze er een (carbonfiber) exterieurtje op van dat merk. Maar dat gezegd hebbende, vind ik het nog steeds heel leuk om naar te kijken.

Re: Parijs-Dakar Mini

Geplaatst: 10 jan 2015, 21:20
door Berthil
Enige link met MINI/BMW is eigenlijk de eigenaar van het team via zijn familie, meneer Sven Quandt.
De familie Quandt is grootaandeelhouder bij BMW.

Google daar maar eens op, rijkste familie van Duitsland met zelfs een Nazi verleden.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Quandt_%28familie%29

Re: Parijs-Dakar Mini

Geplaatst: 10 jan 2015, 21:45
door Manick
Mijn vader heeft 3x mee gedaan toen het nog echt Parijs-Dakar was, 1986, 1987 en 1988 waren zijn jaren. 2x met een Daihatsu Rocky en 1x met een Land rover Defender 110.

2x Dakar gehaald 1x uitgevallen 54ste beste resultaat en gewoon sleutel na aankomst in het bivak, geen fabriek's team des tijds.


Waren 5 jaar geleden nog plannen om toch mee te doen met een Bowler Wildcat maar financieel schoot het aardig het plafon in

Ben toch wel trots op me pa dat ie dat heeft gedaan!

Re: Parijs-Dakar Mini

Geplaatst: 18 jan 2015, 10:12
door luckyducy
Helaas is de dakar weer afgelopen, Mini op 1 en v.Loon op een geweldige 4e plaats :)) :rijden
Ben benieuwd of v.Loon volgend jaar in het fabrieksteam komt.

Re: Parijs-Dakar Mini

Geplaatst: 18 jan 2015, 13:54
door Ward
Het waren weer twee mooi weken om te volgen inderdaad! Ik vraag me trouwens af wat nou het verschil is tussen zijn auto en die van het fabrieksteam. Is het niet gewoon dezelfde, maat zelf geserviced?

Misschien nog wel indrukwekkender zijn de prestaties van Ten Brinke! Het is dan geen MINI rijder, maar hij doet minder lang mee dan Van Loon, en heeft toch best wat dag succesjes gehad! Hij stond er lange tijd zelfs beter voor! Ben benieuwd wat we daar volgend jaar van gaan zien!

Re: Parijs-Dakar Mini

Geplaatst: 20 jan 2015, 00:33
door Berthil
Ik vind het jammer dat dit alles is wat MINI er vandaag in het Nederlands over kwijt wil.

En dat na zo'n historische Nederlandse 4e plaats van Van Loon/Rosegaar (in een auto met MINI er op).