Zo, de voorstelronde maar eens voortzetten, na 5 jaar
De S hierboven heeft het niet lang uitgehouden als daily driver. Als je een Volvo gewend bent, is het toch wel een grote stap richting het spartaanse
Momenteel een Volvo S60 T5 als daily en de trapgeit in de vorm van de Evo is er nog steeds, maar die gaat in de verkoop. De bedoeling is iets voor erbij wat net zoveel lol is, maar iets vriendelijker voor de bankrekening.
De 2e auto moest ook wat "practischer" worden, maar daardoor niet minder fun. Weekendje weg, dagje eifel, weekje Stelvio... en omdat 't kan ook gewoon woon-werk af en toe.
Als vervanger onder andere gekeken naar een Focus RS, BMW 135i, Toyota GT86, Cayman S en een Mini GP. De eerste 2 zijn wel erg leuk, maar niet als trapgeit voor erbij, te zwaar en te "comfortabel" dus daar moet een kapitaal in geinvesteerd op ze écht leuk te maken. Toyota GT86 is erg leuk, maar voelt traag en heeft een supercharger nodig (en daarmee nog meer dan 10K aan mods) dus die viel ook af. Cayman S is ook iets te geciviliseerd, wel een erg leuke rijders auto, maar op alles zit "Porsche Tax" en een schuin stempeltje in het boekje en weg is de waarde. Dus ook dat doen we maar niet...
Ergens is het Mini virus toch wel blijven kriebelen..... een paar maanden geleden met een vriend van me een Cooper S voor hem gaan bekijken (hij heeft 'm ook gekocht) en de testrit voelde meteen weer vertrouwd. Ik zal 'm trouwens vertellen dat íe zich hier ook moet aanmelden
Daarmee kwam de GP ook weer op m'n vizier.
De afgelopen weken/maanden op mijn gemak aan het rondkijken geweest voor een mooie GP, ook een aantal gaan bekijken in Belgie maar met name de optische staat viel erg tegen.
Woensdag gaan kijken bij een GP die al een hele tijd tekoop stond in de buurt van Utrecht. 68k gelopen, dealer onderhouden, historie bekend, netjes en origineel, alleen een Supersprint uitlaat van voor tot achteren. De auto grondig geinspecteerd en goed bevonden (proefrit, op de brug bekeken, compressietest). Paar kleine puntjes, zoals zweten van de stuurbekrachtiging leidingen en de carterpanpakking, maar zowel optisch als technisch in zéér goede staat. Dus de knoop doorgehakt en de auto gekocht.
De auto bevalt tot dusver erg goed en gaat de komende tijd genoeg kilometers maken om er vertrouwd mee te raken en de zwakke punten bloot te leggen zodat we daar wat aan kunnen doen.
Mods gaan er zeker wel komen, maar aangezien het een GP is, moet het allemaal zonder gekke zaken weer terug naar origineel kunnen.
De zaken die op de planning staan:
-Supersprint is erg luid, dus de OEM catback gaat er als test terug onder. Spruitstuk blijft voorlopig zitten.
-18" is te groot en ik vind de velgen ook niet mooi, dus terug naar licht gewicht 17" velgjes met (non-RFT) plakbandjes.
-Setje serieuze remmen zouden niet misstaan
-Onderstuur! Eens onderzoeken wat we hieraan kunnen doen...
-In de recaro's zit ik niet helemaal lekker. Wellicht een setje kuipjes erin. Weet iemand hoeveel de Recaro Sportster CS wegen?
Foto's volgen dit weekend, dan maak ik een nieuw SYR topic aan voor de GP.