Vlekken in motorkap sticker

De buitenkant, van bonnet stripes tot bodykits.
Hothatch
Nieuw Lid
Nieuw Lid
Berichten: 7
Lid geworden op: 04 mei 2024, 13:58
Nederland

Vlekken in motorkap sticker

19 apr 2025, 18:08

Hoi,

Mijn Mini One parklane uit 2005 heeft de optionele zilveren motorkap sticker.
Helaas zitten er lichte vlekken op zoals je kunt zien op de foto.
Heeft iemand hier ervaring met het poetsen/polijsten van vinyl stickers of is vervangen de enige optie?

gr Patrick
20250419_180504.JPG
Gebruikersavatar
Robert
NMC Moderator
NMC Moderator
Berichten: 3290
Lid geworden op: 18 okt 2005, 15:34

Re: Vlekken in motorkap sticker

21 apr 2025, 14:22

Polijsten lijkt me niet de manier op stickers, wordt al snel te warm. Deze sticker heeft toch een beetje ruw aanvoelend oppervlak? Zo ja, dan zou ik gewoon met autoshampoo proberen, of klein beetje afwasmiddel in water, of desnoods iets van Glassex. Om zo de sticker te reinigen. Wassen met spons of washmitt, niet te hard drukken, en daarna gelijk droogmaken. Gebruik geen schurende middelen, dan krijg je alleen maar extra vlekken en mogelijk krassen.
Glanzende stickers kun je eventueel met de hand in de wax zetten. Bij matte stickers wil je dat zeker niet, dan is gelijk het matte effect verdwenen.
Op de foto lijken die lichtere vlekken trouwens ook van een reiniger, oid te komen; iets wat vanaf de linkerkant van de MINI erop gesprayd is.
niekcarfreak
NMC Moderator
NMC Moderator
Berichten: 2300
Lid geworden op: 28 okt 2016, 20:59

Re: Vlekken in motorkap sticker

21 apr 2025, 19:59

Ziet er wat vreemd uit. Heb zelf zwarte strepen op onze F56. Deze heb ik wel eens met Motip zwarte vloeibare was gepoetst en dat ging goed.
Misschien eens voorzichtig proberen poetsen met een vloeibare was. Niet polijsten! Eerst wassen met een goede autoshampoo.
Vervangen kan altijd nog.
Hothatch
Nieuw Lid
Nieuw Lid
Berichten: 7
Lid geworden op: 04 mei 2024, 13:58
Nederland

Re: Vlekken in motorkap sticker

22 apr 2025, 20:55

Intussen met van alles geprobeerd te poetsen maar helaas zonder resultaat.
De Mini is 2 weken geleden bij een schadehersteller geweest om aan de bestuurders zijde wat krassen en een kleine deuk te laten herstellen.
De vlekken vielen me niet direct op bij het ophalen maar een paar dagen later was het heel duidelijk.
Het lijkt alsof op de plekken van de lichte vlekken het vinyl verkleurd is.

Heeft iemand nog een adres waar ik eventueel een nieuwe sticker kan laten maken aangezien ik deze nergens online kan vinden.
Gebruikersavatar
Schroefie
NMC Staff
NMC Staff
Contacteer:
Locatie: Veghel
Berichten: 3369
Lid geworden op: 02 jan 2014, 18:12
Nederland

Re: Vlekken in motorkap sticker

22 apr 2025, 23:45

Hoi Patrick,

ik heb even bij Ekris online webshop gekeken maar zo te zien is deze wrap/sticker nog gewoon te bestellen bij de dealer voor 63€, zie item 1 van de link:

https://shop.ekris.nl/mini/nl/58560-min ... 25/51_6050

Ik zou dus eerst even bij de MINI dealer binnen lopen, mocht dat niet lukken cq niet leverbaar zijn dan kan elke wrapper je verder helpen zoals bij sponsor van onze MINI club Jordy van Dutch Sticker Factory: https://www.dutchstickerfactory.nl/ (onderdeel van Smash-On: https://www.smash-on.com/) telefonisch te bereiken op: 085 - 078 32 53

Succes

Milco
Hothatch
Nieuw Lid
Nieuw Lid
Berichten: 7
Lid geworden op: 04 mei 2024, 13:58
Nederland

Re: Vlekken in motorkap sticker

23 apr 2025, 19:09

Vreemd. Als ik op de webshop van Ekris zoek mbv kenteken staat deze niet in de lijst.
Voor een Cooper S staat deze wel beschikbaar.
Heb maar even een mailtje gestuurd met de vraag of deze voor de One ook beschikbaar is.
Gebruikersavatar
Robert
NMC Moderator
NMC Moderator
Berichten: 3290
Lid geworden op: 18 okt 2005, 15:34

Re: Vlekken in motorkap sticker

25 apr 2025, 12:10

Onderdeelnummer 51147168893 is de sticker voor een Cooper. Bij MINI One staat de Parklane motorkapsticker niet in de onderdelenlijst van de Ekrisshop. Maar de motorkap van een One is gelijk aan die van de Cooper (zonder S), dus die sticker zou moeten passen.
Hothatch
Nieuw Lid
Nieuw Lid
Berichten: 7
Lid geworden op: 04 mei 2024, 13:58
Nederland

Re: Vlekken in motorkap sticker

25 apr 2025, 20:28

Dat dacht ik dus ook.
Heb hem besteld ondanks dat Ekris aangeeft dat die niet geschikt is voor de One.
Zij gebruiken ook gewoon hun webshop om aan de hand van het kenteken te checken of iets wel of niet past.

Terug naar “Exterieur”