Update: Ratel/tikkend geluid Mini One

De 1e generatie waar het allemaal mee begon in 2001
Nona
Leerling Mini lid
Leerling Mini lid
Locatie: Nmgn
Berichten: 21
Lid geworden op: 13 sep 2010, 20:47

Update: Ratel/tikkend geluid Mini One

23 feb 2011, 23:38

Dag allemaal!

Ik heb nu enkele maanden, vanaf dat het flink koud werd, een getik/geratel in mijn mini one uit 2004.
Op momenten dat het echt heftig is klinkt het zoals in het geluidsfilmpje van adrenaline junkie.

zoals je kunt lezen bij dat filmpje heeft hij de oplossing erbij gezet. Bij hem was het een kapotte inlaat tuimelaar.

Vandaag was ik bij Koen exclusief in Heteren, ben ik gekomen via ASN, sponser van deze site, ze zeiden mij dat hij de mini specialist is. Hij heeft de kettingspanner vervangen.
Op de terugweg leek het gemaakt te zijn, en geen gekke geluiden meer te horen.
Toen had mn auto van 2 tot half 7 stil gestaan en ik start mijn auto en ik hoorde hem even 5 seconde weer tikken als vanouds! Na die 5 seconde was het harde getik weg maar de ratel/tik bleef aanhouden al moet ik zeggen dat het wel zachter is als voorheen. Maar goed ook het weer is overdag milder als voorheen.

Geluid weg: bij koppeling inhouden en gas los
Geluid aanwezig: koppeling inhouden met gas geven
Geluid aanwezig: koppeling niet ingetrapt en gas geven
het gaat ook 'mee' met het gasgeven, dus hoe sneller ik rijd hoe sneller het geratel zeg maar.
rararatel!!!

Reeds gedaan:
- Multi riem en spanroller vervangen
- Hydraulic Valve Lifter Concentrate
- Olieververst en nieuwe oliefilter
- Distributiekettingspanner vervangen

De kosten lopen nu steeds hoger op, ( kwamen ook nog andere dingen tussendoor, waaronder rondom remschijven en blokken, nieuwe uitlaat) en het geld begint op te raken!
Ben echt ten einde raad!

Aardige ‘forumbroeders’ die wel willen luisteren/kijken wonen allemaal ver van mij vandaan en voordat ik daar ben heb ik een rit van 1,5 uur gemaakt en is mijn auto warm en zal je zien dat het getik/geratel er dan niet is.
Ook dat heb ik al 3 x meegemaakt bij een monteur in mijn buurt, iedere keer als ik daar aankwam deed ie niet en die monteur dacht echt dat ik gek geworden was en geobsedeerd ben door deze website omdat ik hier alles op het forum lees hahaha.

Dan nog even ter info: naar de bmw dealer in mijn woonplaats ga ik niet heen want zij zijn totaal niet aardig daar!! En daarbij zoals ik al zei, mn geld raakt op en het zijn belachelijke prijzen.
DILLEMMA!!
JunkyXL
Volledig MINI minded!
Volledig MINI minded!
Locatie: Hengelo
Berichten: 4803
Lid geworden op: 12 aug 2009, 21:33

23 feb 2011, 23:47

Zit nog ff te denken (in bed).

Koude motor, dikkere olie, krijgt hij n tuimelaar/klepstoter niet mee

Warme motor, dunnere olie, ...


Of is dat dan juist andersom? Beetje adrenalinjunky verhaal...?!
wilco
Nieuwsgierig
Nieuwsgierig
Locatie: Werkhoven
Berichten: 54
Lid geworden op: 28 jun 2010, 14:21

Re: Update: Ratel/tikkend geluid Mini one

24 feb 2011, 10:17

Nona schreef: Geluid weg: bij koppeling inhouden en gas los
Geluid aanwezig: koppeling inhouden met gas geven
Geluid aanwezig: koppeling niet ingetrapt en gas geven
het gaat ook 'mee' met het gasgeven, dus hoe sneller ik rijd hoe sneller het geratel zeg maar.
rararatel!!!
Ik had dit geluid ook ( volgens jou beschrijving hierboven ) bij mijn oude VW Passat, bleek dat het 2-massa vliegwiel naar de knoppen was. Nu durf ik neit met zekerheid te zeggen dat dit bij jou ook het geval is, maar je kunt het altijd even nakijken ! :wink: Ik heb het vliegwiel toen de tijd vervangen voor een 1massa vliegwiel en het probleem was weg. De oorzaak bij mij was in dit geval dat er veel meer vermogen op het vliegwiel stond dan origineel en dat bleek hij niet leuk te vinden :P

Ff een aanvulling .. als het vliegwiel kapot zou zijn zou je ook een hele lichte trilling moeten voelen tijdens het optrekken !

Gr. Wilco
JunkyXL
Volledig MINI minded!
Volledig MINI minded!
Locatie: Hengelo
Berichten: 4803
Lid geworden op: 12 aug 2009, 21:33

24 feb 2011, 12:35

is er niemand anders die dit heeft meegemaakt?
sander_r53
Volledig MINI minded!
Volledig MINI minded!
Locatie: Nijmegen
Berichten: 1514
Lid geworden op: 18 apr 2010, 23:04

25 feb 2011, 01:04

Wanneer je 'm tijdens de ratel even uitzet en opnieuw start is het dan weg?
Gebruikersavatar
Berthil
Volledig MINI minded!
Volledig MINI minded!
Locatie: Zuiden
Berichten: 13490
Lid geworden op: 23 sep 2005, 18:04
Nederland

25 feb 2011, 01:10

Er was laatst iemand met een versleten klepstoter, staat ook een foto van ergens op het forum.
Klep vervangen en toen was het over.
Gebruikersavatar
Marcel Always Open
Cabrio-King
Locatie: Pijnacker
Berichten: 8531
Lid geworden op: 06 mei 2006, 23:18

Re: Update: Ratel/tikkend geluid Mini one

25 feb 2011, 08:08

Nona schreef: ... bij een monteur in mijn buurt, iedere keer als ik daar aankwam deed ie niet ...

Dus de auto doet het alleen met een koude motor? Kan je je auto dan niet eens laten "overnachten" bij zo'n mannetje dat hij het 's ochtends zelf kan waarnemen?


Berthil schrijft over de klepstoter vervangen, en blijkbaar is er al eens een "tussenoplossing ' gedaan met referentie naar de klepstoter (want je schrijft "Hydraulic Valve Lifter Concentrate" wat de smering betreft).
Gr, Marcel
Why straight when you can corner?
"The UJ flag and the chrome add another 100HP"
Geerth
4 op een rij!
4 op een rij!
Berichten: 148
Lid geworden op: 07 jun 2010, 16:09

Re: Update: Ratel/tikkend geluid Mini one

01 mar 2011, 15:51

Nona schreef:Ik heb nu enkele maanden, vanaf dat het flink koud werd, een getik/geratel in mijn mini one uit 2004.
Zelfde probleem heb ik ook. Alleen als het s'nachts koud is geweest tik de moter. Na een stukje rijden (a 500 meter) probleem weg. Garage waar ik altijd heen ga, zei inderdaad ook dat het waarschijnlijk versleten tuimelaars zijn.

Aan de andere kant, het is weer bijna zomer... Probleem bijna opgelost ;)

:mrgreen:
Mini... Exciting to the very last drop.
Nona
Leerling Mini lid
Leerling Mini lid
Locatie: Nmgn
Berichten: 21
Lid geworden op: 13 sep 2010, 20:47

11 mar 2011, 13:03

UPDATE!


Ben vanochtend weer bij Koen Exclusief geweest en hij heeft een stukje met me mini gereden.
hij hoorde die geluiden ook, ratel enz.
Hj zei al direct het lijkt wel alsof er iets los zit, een rubber, of een tule, weet niet hoe je het schrijft...
eenmaal terug bij de garage keek hij onder bij de pedalen, en toen zag hij het!
Het was het stuurhuis die los zat! Die is blijkbaar een keer vervangen zei hij maar niet goed terug gezet.
hij zei kijk maar eens, en ja je kon vanuit de binnenkant gewoon op de grond kijken! daardoor hoorde ik ook zoveel geluiden enzo omdat je al zo dicht bij de motor zit en als je daar dan ook nog een opening hebt hoor je ook echt alles ja.
Dus nu rijd ik weer met een fijner gevoel en is ie lekker rustig/stil.
Heerlijk!

Dat harde getik is ook weg, dus ik denk dat het twee dingen waren, de kettingspanner en het losse stuurhuis dus.
Het getik is nu alleen de eerste 3 seconden bij een koude start daarna is het ook weg gelukkig.

Ik ben weer helemaal blij dus hoop dat ik nu ECHT mag gaan genieten van mn mini
Nona
Leerling Mini lid
Leerling Mini lid
Locatie: Nmgn
Berichten: 21
Lid geworden op: 13 sep 2010, 20:47

11 mar 2011, 13:08

Oja voor mensen uit omgeving Gelderland is het echt een aanrader om naar Koen Exclusief te gaan.
Hij heeft de kennis en geeft goede service.
Hij zit in Heteren bij Arnhem.
Tevens zit hij nu samen met ASN Mini Import in een pand en hebben ze een hele hoop mooie mini's staan.
Ik werd al helemaal gek vanochtend in die showroom!
Adrenalin Junkie
Volledig MINI minded!
Volledig MINI minded!
Locatie: Noord Holland
Berichten: 2948
Lid geworden op: 11 jul 2008, 17:17

11 mar 2011, 16:05

Goed nieuws!! :D

nu weer fijn genieten van die MINI!! 8) :lol:
MINI COOPER S R53 pre-facelift
Afbeelding
Gebruikersavatar
Marcel Always Open
Cabrio-King
Locatie: Pijnacker
Berichten: 8531
Lid geworden op: 06 mei 2006, 23:18

12 mar 2011, 07:45

he Nona gefeliciteerd met je "nieuwe" Mini. Blij dat het probleem verholpen is. Het is altijd zo lastig om bij rare geluiden goed te bepalen wat de oorzaak is.
Gr, Marcel
Why straight when you can corner?
"The UJ flag and the chrome add another 100HP"
MMJWORKS
4 op een rij!
4 op een rij!
Berichten: 178
Lid geworden op: 05 feb 2009, 22:12

geluid weg

16 mar 2011, 13:52

Hey Nona,

Goed verhaal, dat geeft de burger moed. :D Ik heb namelijk net een mooie R53 uit 2003 gekocht bij ASN. De auto staat nog bij John (ASN) en Koen gaat er nog mee aan de slag. Waarom is jouw verhaal dan interessant voor mij? Nou, dat komt omdat ik tijdens het proefrijden af en toe een licht rammeltje hoorde in de motor. Koen gaat dat oplossen voordat de auto afgeleverd wordt. (gaat ook mijn JCW stoelen inbouwen, andere velgen leggen, grilletje vervangen etc) Dus ik ben blij met je verhaal, want als Koen iets kan vinden wat anderen niet kunnen, dan is dit geluidje in mijn "nieuwe" auto zeker weg als ik de auto over een paar weken mag ophalen! :dansen

Terug naar “MINI R50 (One/Cooper), R52 (Cabrio), R53 (Cooper S)”