Gezocht: demper voor spanner multiriem R53

Zoek je iets voor je MINI of van MINI, zet het dan hier.
MiniMe1971
Nieuw Lid
Nieuw Lid
Berichten: 4
Lid geworden op: 14 mar 2024, 14:11
Nederland

Gezocht: demper voor spanner multiriem R53

03 aug 2024, 21:42

Goedenavond allemaal!

Nadat ik het onderstel van mijn R53 helemaal op
orde heb gebracht, was het nu tijd om supercharger van nieuwe olie en pakkingen te voorzien. Meteen een andere waterpomp en O-ring van de sensor wisselen ( want ja, ook bij de mijne lekkend 😢) en meteen nieuwe multiriem.

Bij het eruit halen van de oude riem liep ik ook het spanmechanisme na en het idee is om daar PU busjes in de gasveer te zetten aangezien de rubberen bussen nog wel eens verdrogen en scheuren.
Bij het loshalen kom ik er achter dat de demper lek is en ik ben op zoek gegaan naar een nieuwe. Op autodoc hebben ze die ook, alleen dat dat duurt doorgaans een week voordat dat de onderdelen dan binnen zijn. En die tijd heb ik niet want een toertochtje gepland volgend weekend.
Kortom ik hoor graag jullie suggesties waar ik snel zo’n dempertje op de kop kan tikken. En misschien heeft iemand er nog wel één liggen…. Oftewel alle hulp is welkom
Gebruikersavatar
Robert
NMC Moderator
NMC Moderator
Berichten: 3290
Lid geworden op: 18 okt 2005, 15:34

Re: Gezocht: demper voor spanner multiriem R53

04 aug 2024, 07:33

Alleen het losse dempertje wordt lastig, denk ik. De riemspanner is vaak het gehele onderdeel. Dat is wat ik tegenkom bij oa de MINI-dealer en ook bij Winparts.
Je zou kunnen proberen bij MINISpeed, of desnoods bij MINIparts24 voor een gebruikte...
MiniMe1971
Nieuw Lid
Nieuw Lid
Berichten: 4
Lid geworden op: 14 mar 2024, 14:11
Nederland

Re: Gezocht: demper voor spanner multiriem R53

04 aug 2024, 12:02

Thanks voor het meezoeken!
Winparts is inmiddels mijn go-to voor onderdelen, maar deze hebben ze niet helaas.

Maarrr… de demper gaat als Stabilus 5754PR door het leven, en die heb ik gevonden na lang doorzoeken bij carpartsdirect op de site en ook besteld inmiddels. Wordt woensdag geleverd. Eerder heb ik geen tijd ook om hem er in te zetten.

Terug naar “Te koop gevraagd/gezocht”