R50 2002 Versnellingsbak

Van alles over de 1ste generatie MINI.
Kaan
Nieuw Lid
Nieuw Lid
Berichten: 6
Lid geworden op: 19 aug 2009, 01:41

R50 2002 Versnellingsbak

17 aug 2010, 10:40

En toen was het gebeurd. in de 4de versnelling begaf de bak het.. een ontzettend hard geratel en wrijving en het lekken van bak olie en was het afgelopen met de pret.

Na een leuke avond reed ik terug naar huis met mn cooper totdat dit gebeurde. Langs de kant gezet want het voelde niet meer gezond aan om door te rijden met de auto. Nadat ik langs de weg stond eens onder de auto gekeken en daar begon het druppelen al. De mini was zelfs in de vrij niet te duwen. hij blokkeerde dus auto kon niet gesleepd worden.

Nadat ik de auto thuis heb laten afzetten ( het was 3 uur snachts ) ben ik de dag erop gaan kijken wat het nou allemaal kon zijn. ik start de auto. zet hem in de versnelling en de auto reed gewoon net als er niks aan de hand was. hij blokkeerd niet meer en elke versnelling doet het gewoon ( even een klein rondje gemaakt in de buurt ). Nadat ik terug kwam lag er een plas olie onder de auto ( Bakolie?) hierna heb ik de auto maar even laten. De garage beweert dat er een nieuwe bak in moet en de kosten konden oplopen tot 2000 euro.

Ik heb hier het een en ander gelezen over de versnellingsbak ect. Heb ook vernomen dat deze gevoelig zijn bij de mini ?

Mijn vraag : Weet iemand wat er aan de hand is ? is het alleen een lager of is het egt de bak die op is. bak revisie of nieuwe bak bestellen ?

Gr
Glenn-DUB
Be Mini
Be Mini
Locatie: Hoogeveen
Berichten: 483
Lid geworden op: 01 jul 2008, 11:41

17 aug 2010, 11:43

FF Roy PB'en

Spenki heet die op het forum
Gebruikersavatar
Marcel Always Open
Cabrio-King
Locatie: Pijnacker
Berichten: 8534
Lid geworden op: 06 mei 2006, 23:18

17 aug 2010, 13:04

Inderdaad is de versnellingsbak van jouw type auto, R50 prefacelift, berucht.
Zou de revisie niet bij de merkdealer laten doen , anders betaal je de hoofdprijs, maar bij bijvoorbeeld Autobedrijf Spenkelink. (Zijn natuurlijk nog wel meer vergelijkbare onderhoudsgarages).
Gr, Marcel
Why straight when you can corner?
"The UJ flag and the chrome add another 100HP"
Gebruikersavatar
Sven
Volledig MINI minded!
Volledig MINI minded!
Locatie: Enschede
Berichten: 13795
Lid geworden op: 05 mar 2008, 17:22

17 aug 2010, 16:24

idd Spenki effe mailen

of bellen :lol:
Kaan
Nieuw Lid
Nieuw Lid
Berichten: 6
Lid geworden op: 19 aug 2009, 01:41

19 aug 2010, 09:05

Nou de versnellingsbak ligt eraf en er zit een mooi gaatje in . is dit nog te reviseren of moet er een compleet nieuwe bak in nu ?
Gebruikersavatar
Sven
Volledig MINI minded!
Volledig MINI minded!
Locatie: Enschede
Berichten: 13795
Lid geworden op: 05 mar 2008, 17:22

19 aug 2010, 13:07

Spenki kan je dat het beste vertellen ;)

Hij heeft al vele bakken gereviseerd :D

Terug naar “MINI-talk”